Warsztaty teatralne – wywiad w Polskim Radiu 24

Aktualności

W bieżącym roku szkolnym, od kwietnia do czerwca, wychowankowie naszego Ośrodka brali udział w warsztatach teatralnych, zorganizowanych w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Zajęcia prowadzone były przez dwójkę animatorów – panią Marię Kwiatek i pana Grzegorza Milczarczyka oraz Fundacje Jubilo z Wrocławia.

Kilkunastu chłopaków przez kilka tygodni wypełniało swoją energią przestrzenie Teatru przy ulicy Karasia – spędzali popołudnia i weekendy w salach prób, uczestnicząc w warsztatach z dramy, Teatru Forum, odwiedzali pracownie, podglądali ostatnie chwile na scenie przed premierą „Męża i żony”, rozmawiali z reżyserem spektaklu Jarosławem Kilianem, stawili się na premierze, po czym wrócili do pracy nad swoim pokazem pt. „Na premierze się nie skończy…”.

W trakcie warsztatów podjęty został trudny temat relacji w rodzinie, poszerzona została wiedza merytoryczna uczestników oraz podniesione zostały ich kompetencje artystyczne i twórcze. Zajęcia przygotowywały naszych wychowanków do roli świadomych widzów oraz wzbudziły ich potrzeby kuturalne.

Pokaz umiejętności zdobytych podczas warsztatów, który odbył się 9 czerwca br. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego, to wynik współpracy uczestników projektu z Marią Kwiatek, Grzegorzem Milczarczykiem, Agnieszką Bresler, Diego Pileggi i Gabrielem Almagro z Fundacji Jubilo oraz pracowniczkami Teatru Polskiego w Warszawie: Pauliną Chodnicką i Magdaleną Mróz.

W warsztatach, pod opieką wychowawczyń: Jolanty Osipiuk, Agnieszki Domalewskiej oraz Joanny Romanowskiej, brali udział: Karol Baszcz, Patryk Bonisławski, Aleksander Kalinowski, Bartosz Kowalski, Karol Machnik, Adrian Matyja, Maciej Mocarski, Piotr Pawelczyk, Igor Piątkowski, Wiktor Plis, Daniel Proch, Jakub Rupniewski, Paweł Sosnowski, Patryk Szyperski, Piotr Wiśnios, Kacper Zieliński, Adrian Pietrzak, Kamil Pietrzak, Szymon Grochal oraz Krystian Chychłowski.

Wywiadu z jednym z uczestników – Pawłem Sosnowskim oraz wychowawczynią Agnieszką Domalewską można posłuchać na stronie Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do audycji!